מאמרים

השקעות בחו"ל- האם כדאי? - המשך למאמר

סיבה נוספת היא הנזילות שקיימת בשווקים הגדולים, שם היקפי הכספים אדירים ומחזורי המסחר הגדולים מבטיחים יכולת תנודה גדולה בהרבה ממה שיש בשוק הכה קטן של ישראל.
היבט נוסף הוא החשיפה לחברות גדולות. המשקיע הצנוע עם כובע הטמבל אחר שיזכה לשטוף את עיניו במסורת האדירה של שיטת השוק העולמי וחשיפה לחברות הגדולות ילמד איך עושים את הדברים בגדול. ההשפעה האדירה שאותו משקיע יקבל רק תגביר את התנסותו ותבונתו בתחומי ההשקעה.


כיצד יש להשקיע?
זאת השאלה המרכזית בדיוננו. מחד, השקעה פרטית ללא סיוע של בנק השקעות אינה מומלצת למי שאינו מבין את שיטת השווקים בחו"ל. ואם מעוניין בכל זאת לנסות את מזלו הוא צריך תחילה לערוך עבודה מקיפה על השוק בה הוא מעוניין להשקיע. אך הידע למחקר המקיף עם כל הנזילות שיש במאגרי המידע האינטרנטיים עדיין לא יספיק.
מאידך המשקיע העצמאי יהנה מעמלות נמוכות למדי במידה ויהיה מעוניין לפעול דרך האינטרנט.

צריך לזכור, עדיפותו של בנק השקעות מקומי על פני בנק שהוא זר עדיף אחרי הכל מהסיבה הפשוטה והיא השפה המשותפת שיש למשקיע עם הפקידים. ובאומרנו שפה אין הכוונה לשפת דיבור אלא גם לניואנסים שבה ומנטליות ודרך החשיבה. אחרי הכל סכום ההשקעה המשולם לבנקי השקעות בארץ עדיין אינו כה גבוה יחסית למדינות אחרות. ההשקעה בארץ יכלה להתחיל מכמה אלפי שקלים בלבד סכום שהוא בר השגה לרבים מאיתנו.

חזרה לחלק ראשון