מאמרים

חיסכון ברכב חשמלי

נאמר ואחליט לדבר על חברה מסוימת בעולם, נאמר ואחליט לדבר על אותה חברה מערבית בה אנו חיים, אל תוכה אנו נולדים. בנינו ובנותינו, ילדים של אדם וחווה, כולנו יחדיו אוהבים לבזבז. אפשר לומר שזו בדיוק החברה אליה נולדנו, סביבת החיים אליה הורגלנו, הנישה האקולוגית של בני האדם הנאורים של המאה החדשה.

כך הורגלנו לחיות, אל מציאות זו נולדנו ועמה אנו מסתגלים, נהנתנים בני בזבזנים. ריהוט משרדי בין קירות חדר עבודתנו הביתי, חדרי תינוקות חדשים לפני שתינוק הופיע בכלל בין קירות מחשבותינו. אין בכך הרגל פסול ואין בו רע או טוב, יש בו רק מן המציאות. מספיק עם האצבעות המאשימות, אין עוד טעם במחאות לפני שאנו לוקחים את אותו שינוי אליו אנו מייחילם בעצמנו.

איש ואיש ואמונתו, כל אדם וניהול הפיננסים והכלכלה של ביתו. כולנו מאמינים גדולים בכך, אך למה שלא נשתדל ונייעץ אחד לרעהו, מדוע לא נחלוק מניסיוננו האישי וננשוב ברוח הגבית הכלכלית בה נהיה חברים ולא מתחרים, מכרים ולא זרים.

ארצות- הברית, גרמניה, יפן, שוודיה ומדינות רבות אחרות, נולדנו אל עולם של יצרני מכוניות. כלכלה היא לא רק במניות אשר אנו רוכשים במהלך התרחבותינו הכלכלית, היא איננה רק מזומזן אשר נכנס אל כיסנו ואל חשבונותל הבנק. חכמים פיננסית אנו יכולים להיות בכל מהלך וצעד בחיינו. אין הפליות, אין הנחות, אנו המניעים, המובילים והמפסידים אל אותה מציאות כלכלית אל תוכה אנו צומחים.

המשך מאמר